108. „Inny początek”

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae res miałam okazję przeczytać książkę "Inny początek. Adopcja - piękno powtórnych narodzin" autorstwa Honoraty Wójcik-Tuliszka, za którą wydawnictwu bardzo serdecznie dziękuję. Niestety, nie spełniła ona w 100% moich oczekiwań.


Pozycja ta jest napisana w formie pamiętnika przyszłej matki. Narratorką książki jest kobieta, która razem z mężem już od wielu lat stara się o dziecko i dochodzą do momentu, w którym adopcja dziecka jest ostateczną formą, na którą się zdecydowali.

Książka jest o tyle fajna, że porusza trudny temat. Pokazuje nam co czują pary, których starania o dziecko się nie powodzą. Jak wygląda proces adopcyjny. Mimo że dzieci, potrzebujących kochających rodziców jest tak wiele, to czekanie na otrzymanie dziecka trwa czasami lata. I to była dla mnie ta najciekawsza część, czyli jakieś pierwsze 50 stron. Pozostałe 100 stron było dla mnie strasznie monotematyczne, bo sprowadzało się do tego, jak autorka czuła się już posiadając to dziecko, czyli generalnie co stronę pisała, że bardzo je kocha i cieszyła się z tego, że zrobiło coś nowego. Mam wrażenie, że potencjał jest trochę niewykorzystany. Mogła to być naprawdę książka, która bardzo porusza, a ja przez 2/3 książki trochę się nudziłam, bo za bardzo niczego nowego się już nie dowiedziałam.

Z pewnością będzie to dobra pozycja, dla osób, które same mają trudności z zajściem w ciążę albo starają się o adopcję, bo daje nadzieję, że chociaż bywa ciężko, to wszystko może się ułożyć. Ja nie jestem na takim etapie życia, więc do mnie jakoś głębiej nie przemówiła. 

Komentarze

 1. Jako psycholog, chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno warto przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurde zapowiada się fajnie, ale nie chcę czytać takich monotematycznych stron, więc nie skuszę się.

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będę miała okazję, to sięgnę po nią :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze się zastanowię nad tą książką. Kiedyś może dam jej szansę, ale na chwilę obecną sięgam po inne pozycje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja oczywiście jestem ciekawa tej pozycji. Koniecznie muszę się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Adopcja jest trudną tematyką :). Pracowałam w jej obszarze zawodowo, jako Psycholog i z chęcią sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Forma pamietnika bardzo mi odpowiada, temat trudny, bardzo emocjonalny, mimo twojej nie do końca pozytywnej opinii rozejrzę się za tą książką

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

41. „Migracja” - recenzja przedpremierowa

69. „Poradniki oraz inne opowiadania z humorem”

75. „Pozamiatane”