99. "Puzzle"

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Psychoskok miałam ostatnio okazję przeczytać książkę autorstwa Tori Ritner o tytule „Puzzle”.



Jest to pamiętnik, pisany z perspektywy samej autorki, która opisuje w nim swoje życie i na podstawie tego wysnuwa pewne wnioski na jego temat. Urodziła i wychowała się ona jako córka alkoholika, a doświadczenia z dzieciństwa zaczęły przekładać się na jej dorosłe życie. Czy sobie z tym poradziła? Dowiecie się po przeczytaniu. 

Bycie ofiarą w dysfunkcyjnej rodzinie, to bardzo ważny temat, który należy poruszać w utworach, a to, że ta książka jest w całości napisana na faktach, dodaje jej tylko wartości. Po naprawdę brutalnym dzieciństwie Tori pakuje się w równie toksyczne relacje, a pomiędzy nimi szuka swojej własnej życiowej drogi. Próbuje poukładać swoje życie, jak tytułowe puzzle. Uczy się kochać, ufać, mówić, okazywać emocje, przyjmować pomoc. Szuka wiary i siebie. Czytając jej historię z pewnością możemy się wiele nauczyć. Poznajemy w tym pamiętniku życie osoby współuzależnionej. 


Książka jest krótka - zaledwie 95 stron - jednak wcale nie jest ona łatwa. Język, jakim tę pozycję napisano, jest dość trudny, ponieważ jest przepełniony emocjami, często tymi najtrudniejszymi, ale myślę, że warto trochę się wysilić, poznać i poczuć tę historię. Daje ona wiele do myślenia. 

Komentarze

  1. Koniecznie muszę przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojej. Normalnie chciałabym przeczytać, ale nie teraz. Za dużo się w moim życiu dzieje na takie lektury. Na razie potrzebuję, żeby było lekko i zabawnie, a najlepiej dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cześć.
    Pisałam do Ciebie maila, ale chyba nie otrzymałam wiadomości, więc spróbuję napisać tutaj publicznie, bo zależy mi na tym.
    Chciałabym prosić o zareklamowanie mojej II edycji przedwojennego konkursu literackiego „Już nie zapomnisz mnie”. Uczestnik może napisać pracę w dowolnym klimacie i gatunku, więc ma duże pole do popisu. Wystarczy obudzić swoją wyobraźnię. Do wygrania są cenne nagrody, m.in. książki, gazety i płyty CD. I edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.
    https://przedwojenny-konkurs.blogspot.com
    Niech pamięć o przedwojennych artystach trwa, a osoby lubiące pisać – doskonalą swoje pióro pisarskie. W zamian mogę dodać link do Twojego bloga u siebie w zakładce "Współpraca" w ramach podziękowań.
    Grafiki reklamujące konkurs: http://przedwojenny-konkurs.blogspot.com/2018/10/bannery-konkursowe-ii-edycja.html
    Jeśli zgodzisz się zareklamować konkurs, odezwij się do mnie na maila przedwojenny.konkurs@gmail.com

    Ślę serdeczne pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie szkodzi, że książka ma trudny język. Takie historie warto czytać, a ja chętnie podejmę się tego wyzwania.

    OdpowiedzUsuń
  5. Warto czytać takie książki, w wolnej chwili przeczytam.

    OdpowiedzUsuń
  6. Wartościowa pozycja, obok której nie można przejść obojętnie!

    OdpowiedzUsuń
  7. Książka porusza istotną tematykę, zapiszę sobie tytuł i może kiedyś się na lekturę. Pozdrawiam serdecznie.:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

74. „Inny wariant życia”

28. „Sztuka obsługi penisa”

75. „Pozamiatane”