107. „Związki - instrukcja obsługi”

Piotr C. to dość kontrowersyjny autor, nie każdy lubi jego styl pisania, ze względu na to, że jest to język prosty, dosadny, taki jakim często ludzie się na co dzień posługują, bez cienia poetyckości. Do mnie jego twórczość często przemawia i daje trochę do myślenia, dlatego ucieszyłam się, gdy na jego profilu przeczytałam, że wydał ebooka - krótkiego, bo tylko 88 stron, ale za to darmowego! Jest on do pobrania na stronie: https://pokolenieikea.com/2019/03/02/moja-nowa-ksiazka-zwiazki-instrukcja-obslugi/ w dwóch formatach - pdf i epub, a jego tytuł to „Związki - instrukcja obsługi”. 


Jak autor sam pisze, jest to jego subiektywna opinia na temat tego, jak sobie poradzić we współczesnych relacjach. Będąc kobietą uważam, że dobrze jest spojrzeć na związki z perspektywy faceta. Autor w tej książce zawarł lekcje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, w których porusza dużo ważnych tematów, z którymi spotykamy się na co dzień, jak na przykład: samoakceptacja, trudności w utrzymaniu związków, przelotne znajomości, seks.

Trzeba przyznać, że autor jest bardzo dobrym obserwatorem. Nie zgadzałam się ze wszystkimi jego spostrzeżeniami, momentami miałam wrażenie, że jest zbyt dużo uogólnień w odniesieniu do konkretnych płci, jednak znalazłam również wiele wartościowych przemyśleń, z którymi się zgadzam. Piotr C. w bardzo przystępny sposób pokazuje nam skąd biorą się różne zachowania u mężczyzn i kobiet, a czasami nawet powołuje się na różne badania, co również traktuję jako duży plus.

Spodobał mi się również sposób, w który autor zadawał nam pytania, które zmuszają do zastanowienia się trochę nad naszymi własnymi relacjami damsko-męskimi i odpowiedzenia sobie na nie. Dzięki tej pozycji możemy dojść do tego, dlaczego nigdy nic nam nie wychodzi lub wychodzi na krótko.


Biorąc pod uwagę, że ten eBook jest darmowy, to warto ściągnąć, przeczytać i wyrobić sobie własną opinię na jego temat. Ja jestem naprawdę zadowolona, że poświęciłam te dwie godzinki z życia na poznanie go.

Komentarze

 1. Skoro ebook jest darmowy to chętnie go ściągnę i poznam pióro tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też skorzystam z możliwości przeczytania tej książki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Pobrałam, będzie czytane!
  Jestem ciekawa, bo to będzie moje pierwsze zetknięcie z twórczością tego autora ;>

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam autora. Zastanowię się...

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tym Panu, tzn. jego książkach bardzo różne opinie, muszę przyznać, że mnie jakoś zupełnie nie ciągnie, może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam że nie spotkałam się jeszcze z twórczością tego autora. Lubię książki które zmuszają do spojrzenia szerzej, inaczej, niestandardowo na pewne sprawy, więc książką czuję się bardziej niż zaciekawiona:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem w związku od prawie czterech lat, mieszkamy razem od trzech, jeszcze ani razu nie zdarzyło nam się pokłócić, więc poradnika chyba nie potrzebuję :) Aczkolwiek to wspomnienie o kontrowersyjności autora mnie zaintrygowało...

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że większości przypadków poradniki się nie będą sprawdzać trzeba wypracować nie raz kompromis samemu.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

75. „Pozamiatane”

160. Bookworm Cabin